Продажа и консультация

Влюбое время вы можете
получить самую подробную
консультацию наших специ-
алистов и сделать заказ

 

Контактные телефоны:

  • (044) 451-53-52
  • (099) 333-75-33

 

Що таке псоріаз?

ПсоріазПсоріаз є незаразним захворюванням, яке характеризується утворенням бляшок на потовщеній шкірі, що лущиться. Вважається, що відлущування сухих ділянок шкіри відбувається в результаті надмірно швидкого розмноження клітин, яке викликане імунною атакою аномальних лімфоцитів. Псоріаз зазвичай вражає шкіру ліктів, колін і голови.

У деяких людей буває легка форма псоріазу (невеликі, слабовыраженные сухі бляшки шкіри), і вони навіть не підозрюють, що у них є шкірне захворювання.

У інших людей буває дуже важка форма псоріазу, коли практично усе тіло повністю покрите потовщеною, червоною, лускатою шкірою.

Вважається, що псоріаз невиліковне, тривале (хронічні) захворювання шкіри. Воно має змінну течію з періодичними поліпшеннями і погіршеннями. Буває так, що псоріаз може спонтанно зникнути на декілька років або залишатися у стадії ремісії.

Багато хто відмічає погіршення симптомів в холодні зимові місяці.

Псоріаз вражає усі раси, а також він буває як у чоловіків, так і у жінок. Хоча псоріаз вражає людей будь-якого віку, від дітей до дорослих, частіше усього його уперше діагностують в старшому підлітковому віці. Якість життя хворих псоріазом часто погіршується із-за зовнішнього вигляду їх шкіри. Останнім часом стало ясно, що люди, що страждають псоріазом, схильні до діабету, підвищеного вмісту ліпідів в крові, і хвороб серця. Є припущення відносно того, як це може бути пов'язано із станом їх суглобів і запаленням шкіри.

Що викликає псоріаз?

Точна причина залишається невідомою. Можлива комбінація чинників,  що включають генетичну схильність і чинники довкілля. Частенько, псоріаз може бути виявлений у членів однієї сім'ї. Вважається, що імунна система грає головну роль. Незважаючи на дослідження головних причин, останні, що проводяться, 30 років, джерело зародження псоріазу все ще залишається загадкою.

Як виглядає псоріаз? Які симптоми і ознаки псоріазу?

ПсоріазПсоріаз з'являється у вигляді червоних або рожевих ділянок потовщеної, опуклої, і такої, що лущиться шкіри. Він зазвичай вражає області шкіри на ліктях, колінах, і голові. Хоча будь-яка частина тіла може бути уражена, псоріаз має тенденцію поширюватися в місцях травм, подряпин або садн.

Псоріаз може відрізнятися за зовнішніми ознаками. Він часто проявляється у вигляді маленьких плоских лускатих горбків, і великих за розміром щільних бляшок на опуклій шкірі.

Розрізняють декілька видів псоріазу, таких як звичайний псоріаз (загального типу), каплевидний псоріаз (маленькі, каплевидні плями), псоріаз складок (у складках в області пахв, пупка, паху і сідниць), і пустульозний псоріаз (невеликі заповнені гноєм жовтуваті пухирі). Вид псоріазу, при якому вражаються долоні і підошви стоп, відомий як долонно-підошовний псоріаз.

Іноді, в результаті відшарування однієї з невеликих сухих білих лусочок шкіри, утворюється крихітна крапля крові. У медицині, ця спеціальна діагностична ознака називається ознака Auspitz.

Поразки геніталій, особливо на голівці члена, є широко поширеними. У вологих областях пупка або області між сідниць (межьягодичной складкою) псоріаз може проявлятися плоскими червоними плямами. Його можна сплутати з іншими шкірними захворюваннями, такими, як грибкові і дріжджові інфекції, роздратування шкіри, або бактерійні інфекції.

На нігтях пальців рук і ніг часто видно маленькі ямки (точкові спуски) і / або великі жовтувато-коричневі розділення нігтьового ложа під назвою "масляні плями". Псоріаз нігтів можна сплутати і з неправильно поставленим діагнозом грибкової інфекції нігтів.

Псоріаз голови може проявлятися у вигляді найсильнішої лупи з сухими пластівцями і червоними ділянками шкіри. Відрізнити псоріаз голови і себорейный дерматит може бути важко, оскільки вражається тільки шкіра голови. Проте, лікування часто дуже схоже в обох випадках.

Чи може псоріаз впливати на суглоби?

Так, псоріаз викликає проблеми з суглобами приблизно у 10% -35% пацієнтів. Іноді болі в суглобах можуть бути єдиною ознакою захворювання з повністю чистою шкірою. Захворювання суглобів, яке пов'язане з псоріазом, відоме як псоріатичний артрит. У пацієнтів може спостерігатися запалення певних суглобів (артрит), хоча запалення суглобів рук, колін і гомілки, як правило, вражаються найчастіше. Псоріатичний артрит це запальна, руйнівна форма артриту, яка лікується за допомогою лікарських засобів, для того, щоб зупинити прогрес захворювання.

Середній вік псоріатичного артриту складає 30-40 років. У більшості випадків, шкірні симптоми проявляються перед початком захворювання артриту.

Що важливо знати про псоріаз.

Як лікарі діагностують псоріаз?

Діагноз псоріазу, як правило, ставлять на підставі отримання інформації про лікарський огляд, історії хвороби, і відповідної інформації про сім'ю. Іноді можуть бути необхідними лабораторні аналізи, а саме, мікроскопічне дослідження біопсії шкіри і рентген.

Чи може псоріаз вражати тільки нігті?

Так, псоріаз може вражати тільки нігті у обмеженої кількості пацієнтів. Зазвичай, ураження нігтів є супутнім шкірній симптоматиці і артриту. Псоріаз нігтів, як правило, дуже важко піддається лікуванню. Варіанти лікування дещо обмежені і включають потужні стероїдні гормони для місцевого застосування, які наносять на поверхню нігтьової кутикули, ін'єкції стероїдів і оральні або системні препарати, як описано нижче для лікування псоріазу.

Чи вилікуємо псоріаз?

Ні, псоріаз нині невиліковний. Проте, він може перейти в стадію ремісії і не проявляти ніяких ознак хвороби. Поточні дослідження активно прогресують в пошуку кращих методів лікування і можливого лікування в майбутньому.

Чи є псоріаз заразним?

Ні. Наукові дослідження не показали, що псоріаз може передаватися від людини до людини. Ви не можете підхопити його від кого-небудь або передати його кому-небудь через контакт з шкірою. Ви можете безпосередньо торкатися до хворого псоріазом щодня і ніколи не заразитися цим захворюванням шкіри.

Чи може ген псоріазу передатися дітям?

Так, це можливо. Хоча псоріаз не передається від людини до людини, відомо, що існує генетична схильність, і він може бути успадкований потомством від хворих батьків. Ось чому інформація про сім'ю дуже корисна при постановці діагнозу.

Який лікар лікує псоріаз?

Дерматологи спеціалізуються на діагностиці і лікуванні псоріазу, а ревматологи спеціалізуються на лікуванні захворювань суглобів і псоріатичного артриту. Багато лікарів можуть лікувати псоріаз, у тому числі, дерматологи, сімейні лікарі, терапевти, ревматологи і інші. Деякі пацієнти також зверталися до інших фахівців, пов'язаних з медициною, таким як практикуючі игловкалывание і холистику, мануальні терапевти і дієтологи.

Як лікується псоріаз?

Є багато ефективних методів лікування псоріазу. Найкраще лікування призначається індивідуально лікарем і залежить, зокрема, від форми хвороби, ступеня тяжкості, і ураженої частини тіла.

При легкій формі захворювання, яка включає тільки невеликі ділянки тіла (наприклад, менше 10% від загальної поверхні шкіри), можуть бути дуже ефективними і безпечними у використанні креми, лосьйони і спреи для місцевого застосування (ті, що наносяться на шкіру). Іноді, може бути ефективною невелика місцева ін'єкція стероїдів безпосередньо в щільну поодиноку псоріатичну бляшку.

При середній і важкій формі хвороби, яка вражає набагато більші площі тіла (складові 20% або більше від загальної поверхні шкіри), застосування зовнішніх засобів може бути неефективним або недоцільним. У цих випадках може застосовуватися лікування ультрафіолетовим світлом або системні лікарські засоби (загальне лікування, таке як пігулки або ін'єкції). Препарати для внутрішнього застосування зазвичай несуть більший ризик.

При псоріатичному артриті, зазвичай, застосовуються системні препарати для того, щоб зупинити безповоротне прогресуюче руйнування суглобів. Місцеві методи лікування не ефективні.

Важливо мати на увазі, що при будь-якому захворюванні, усі лікарські засоби викликають можливі побічні ефекти. Не існує лікування ефективного на 100% для кожного, і ліків безпечних на 100%. Рішення використати будь-які ліки вимагає ретельного вивчення і обговорення з лікарем. Риски і можливий позитивний ефект від ліків мають бути розглянуті залежно від кожного виду псоріазу і індивідуальних особливостей пацієнта. З двох пацієнтів з однаковою формою захворювання, один може переносити його, застосовуючи легке лікування, тоді як інший може бути майже повністю непрацездатним і потребувати лікування препаратами для внутрішнього застосування.

Пропозиція звести до мінімуму токсичність деяких з цих ліків зазвичай називають "ротаційною" терапією. Ідея полягає в тому, щоб міняти анти-псоріатичні ліки кожні 6-24 місяці для того, щоб звести до мінімуму їх токсичність. Залежно від вибраних ліків, ця пропозиція може бути оптимальним варіантом.

На іншому прикладі, пацієнт, який використовує сильні стероїди для місцевого застосування на великі ділянки тіла впродовж тривалого часу, може отримати вигоду, призупинивши застосування гормонів на деякий час або змінивши вид терапії, на таку як кальцитриол (Vectical), світлолікування або біологічні ін'єкції.